Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Alergoloģijas Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Vai pie Jums var veikt tādu alerģijas testu, lai uzzinātu, vai attiecīgs pārtikas produkts izraisa alerģiju, piemēram, ierīvēšanas metode? Ja var, tad vai ir iepriekš jāpierakstās un cik apmēram tas maksā?

Atbild dr. Māris Bukovskis.

Pārtikas alerģijas diagnostikai var veikt aplikācijas testus. Izmaksas ir aptuveni 2 Ls par testu. Pierakstīties var pa tel. (+371) 67 50 50 47.

Sveiki. Ko lai es daru tādā situācija, ja ģimenes ārsts jau vairākus mēnešus nespēj atklāt no kā man ir klepus? Vai tas ir iespējams, ka pārāk liela stresa dēļ man ir šis klepus? Paldies.

Atbild administratore Inese Kļaviņa.

Ar tādam sūdzībam Jums jākonsultējas pie pulmonologa-alergologa un LOR-speciālista. Mūsu klīnikā Jūs varat saņemt abu speciālistu konsultācijas BEZ ģimenes ārsta nosūtījuma.

Labdien! Man ir daži jautājumu par alerģijām. Vai ir taisnība ka pēdējo gadu laikā alerģiju skaits ir krietni palielinājies? Kāpēc tā. Vai ikvienam ir iespējams ar alerģiju saslimt. Kā alerģija var ietekmēt uz imūnsistēmu?

Atbild dr. Māris Bukovskis.

Pēdējo piecdesmit gadu laikā alerģisko slimību izplatība ir būtiski palielinājusies. Lai gan šobrīd pastāv uzskats, ka pēdējo desmit gadu laikā process ir apstājies un izplatība vairs nepieaug. Lielāka varbūtība saslimt ar alerģiju ir tiem, kam ģimenē ir asinsradinieki, kas slimojuši ar bronhiālo astmu, alerģiskām iesnām, atopisku ekzēmu un tml. Lai gan bieži minētās kaites sākas cilvēkiem, kam senčos nav nekādas norādes par alerģiju. Uzskata, ka to izsauc apkārtējās vides pārmaiņas, tā sauktais rietumu dzīves stils: maz slimo ar infekcijām, ierobežots kontakts ar mājdzīvniekiem, ģimenē maz bērnu utt.

Alerģija pati ir izmainīta (pārmērīga) imūnsistēmas atbildes reakcija uz parastiem apkārtējā vidē sastopamiem kairinātājiem: putekļiem, ziedputekšņiem, pelējuma sēnītēm, dzīvniekiem vai insektiem.

Manam puikam ir 3 mēneši. Jau kopš dzimšanas bija pumpiņas uz vaidziņiem, teica tas pāries, bet nepārgāja! Baroju ar krūti un esmu izslēgusi jau no sava produktu klāsta visu kūpināto, zivis, olas utt. Sejiņā tāpat izskatās sarkana, bijām Gaiļezera slimnīcā pie alergologa, ieteica krēmu Essek - nepalīdz, tāpat ir apsarkums. Tad aptiekā ieteica Avene sērijas (Fr.) attīrošo losjonu, pa trīs dienām tikām tīri. Vai var veikt alerģiskas pārbaudes tādam mazam? Mums ir suns - īsspalvu taksis.

Atbild dr. Māris Bukovskis.

Jūsu bērnam ir t.s. atopiskais dermatīts, šādā gadījumā ir nepieciešams noteikt pārtikas alergēnus asinīs un ādas proves. Visas izmeklēšanas iespējams veikt mūsu klīnikā.

Куки