Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Dermatoveneroloģijas Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Labdien! Vai trihomonoze var izraisit hronisku iekaisumu kas savukārt izraisa impotenci?

Atbild dr. Inara Muravjova.

Kā jebkurā STS, trihomoniāze v.b. hroniskā formā, kas savukārt izraisa iekaisumu dzīmumorgānos, kā rezultātā – impotence.

Labdien. Jautājums dermatologam. Man jau kā 2 mēnešus uz plaukstām (tikai pie īkšķa pamatnes) veidojas balti, zemādas izsitumi kā čūliņas un tajās ir škidrums. Pēc kāda laika tie izžūst un no tām vietām nolobās āda. Dažreiz tie izsitumi nedaudz niez un tad kad nolobījusies āda paliek liels sarkans plankums, kas diezgan stipri sūrst. Nekad agrāk man šādi izsitumi nav bijuši. Biju pie viena ārsta, kurš uzstādīja diagnozi - ekzēma. Lietoju viņa izrakstītos preparātus, taču vēl joprojām nevaru no šiem izsitumiem atbrīvoties. Ko Jūs ieteiktu?

Atbild dr. Inara Muravjova.

Ļoti bieži ar tādiem simptomiem izpaužas sēnīšu infekcija uz pēdam - ādas lobīšanās, nelielas nagu pārmaiņas. Cits iemesls v.b. kuņģa disfunkcija.
Tāpēc Jums jāgriežas pie speciālista uz konsultāciju, ko Jūs varat izdarīt mūsu klīnikā.

Labdien, vēlējos Jums pajautāt par šādu sejas ādas problēmu. Mūsu ģimenē, gan man, gan brālim ir ļoti daudz zemādas balto pumpiņu, kuras nevar pats izspiest. Sevišķi daudz to ir uz vaigiem un acu rajonā. Regulāri apmeklēju kosmetologu,kas ar adatu izņem, bet tas nav patīkami, jo pēc tam vēl kādu nedēļu āda ir sadurstīta un ar daudzām dzīstošām rētiņām. Taču šiem kunkulīšiem ir tendence atkal parādīties no jauna. Sakiet lūdzu, no kā tie rodas? Par ko tie liecina? Esmu dzērusi sēra bumbiņas, bet bez jebkādiem redzamiem uzlabojumiem. Sakiet lūdzu, kā var tikt vāļā no šīs problēmas?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Jūs aprakstijat t.s. ksantelazmas - holesterīna izgulsnējumi zemādā. Arstēšanu pacients var saņemt tikai pie dermatologa. Šī patoloģija var būt saistīta ar hiperholesterinēmiju (paaugstinātu holesterīna līmeni asinīs).

Manam vīram (22) uz elkoņiem parādījās izsitumi pēc dauzīšanās pa gultu ar asu pārklāju - braukājot ar elkoņiem. Bet iepriekš nekādu izsitumu nebija. Sākumā domājām ka tie ir vienkārši nobrāzumi, bet laikam ejot tie nepazuda un tagad aizejot pie dermataloga, viņam teica ka tā ir psoriaze, un šāda veida izsitumi parādās uz viu ķermeni (kājām, muguras un pat uz dibena). Vai var kādā veidā šo slimību izārstēt? Un kur var dabūt kādu sīkāku informāciju par šo slimību? Viņš ļoti pārdzīvo: viņš ir jauns un uztrucas par izsitumu pavairošanu, kā arī par slimības pārmantotību. Lūdzu palīdziet kā mums cīnīties ar šo slimību un kā viņam palīdzēt - vai griezties pie psihologa? Viņš ļoti pārdzīvo...

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Lai apstiprinātu diagnozi ir nepieciešams uztaisīt ādas biopsiju (paņemt ādas gabaliņu histoloģiskai izmeklēšanai). Pēc diagnozes precizēšanas būs nozīmēta individuāla ārstēšanas shēma, jo šodien ir dažādas (arī psoriāzes) ārstēšanas metodikas. Ja būs konstatēta psoriāze - arī nav jābaidās. Neskatoties uz to, ka psoriāze ir hroniska saslimšana, modernie ārstēšanas līdzēkļi un metodikas palīdz iestāties ilgstošai remisijai.

Es vēlētos uzzināt, vai pie jums iespējams veikt dzimumzīmītes pārbaudi un cik tas maksātu. Esmu nolēmusi vietā,kur ir dzimumzīmīte, veikt tetovējumu. Procedūras veicējs saka, ka tā man nav dzimumzīmīte, bet gan ādas pigmentācija, jo nav vērsta uz āru, tāpēc komplikācijām nevajadzētu būt.

Atbild dr. Inara Muravjova.

"Procedūras veicējam" nav taisnība, tāpēc ka dzimumzīme var nebūt vērsta uz āru. Pirms tetovēšanās procedūras noteikti būtu jākonsultējas ar ārstu-dermatologu. Kategoriski nav ieteicams hiperpigmentācijas vietā veikt tetovējumu.

Labdien! Man jau aptuveni 3 gadus dekolte zonā ir balts plankumiņš santīma lielumā, tas parādijās pēc vējbakām. Vai man ir iespēeja to novērst? Tas neiedeg. Vai pie Jums to var izārstēt? Paldies!

Atbild dr. Inara Muravjova.

Ja Jūs esat pārliecināta kā šis plankums parādījās tieši vējbakas izsituma vietā (t.s. sekundāra hipopigmentācija), to novērst praktiski nav iespējams. Bet tādi izsitumi var būt saistīti arī ar citam saslimšanām – sklerodermiju vai lichen atroficans. Vēlams konsultēties pie dermatologa.

Man vienam pirkstam nags aug, bet paaudzis 3 mm, tas ir tā kā atlecis nost. Pie pamatnes nags ir rozā, bet tālāk ir necaurspīdīgs.

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Visdrīzāk tā ir naga sēnīšu infekcija. Lai apstiprinātu diagnozi nepieciešams nodot analīzi un pēc tām nozīmēt atbilstošo terapiju. Visas vajadzīgas analīzes var nodot mūsu klīnikā vizītes laikā pie dermatologa.

Man uz kājas, t.i. pēdas virspuses jau vairākus gadus ir konstanta izmēra plankums, kurš ir tāds ka ekzēma vai kaut kāds dermatīts vai kas, kas nežēlīgi niez, es vienmēr nokasu līdz asinīm, jo nevaru paciest to ka niez, it ka zvīņains nav, bet baidos, ka pa šiem gadiem būs tā sabojāta šī maiga ādas virskārta, ka pat ja to var izārstēt, paliks reta...tā ir? Un kā ņem analīzes no šādam problēmām?

Atbild dr. Inara Muravjova.

Ņemot vērā to, ka plankums eksistē vairākus gadus, būtu vēlams paņemt ādas biopsiju diagnozes precizēšanai. Analīzi ņem vietējā anestēzijā ambulatoros apstākļos. Pēc biopsijas rezultāta var spriest par tālāko ārstēšanas taktiku.

Jautājums dermatologam. Man ir 21 gads, apmēram 3 mēnešus cinos ar sāpīgām pumpām. Vairāk tās ir uz pieres (tuvāk matu daļai). Taču reizēm pumpas parādās arī uz vaigiem, tad tās atgādina zilgani-sarkanus pleķus. Izspiest tās pumpas ir grūti, jo ir sajūta, ka viņas ir pārāk dziļas, tāpēc tas liek domāt, ka gluži pinnes tās nav. Sakritība vai nē, bet šādas pumpas parādījās kopš uzsāku lietot Jeanine kontr. tabletes. Ginekoloģe teica, ka no tām nevarot būt, tās tieši pret pumpām ļoti labas. Biju arī pie dermatologa, kurš neko neizmeklējot izrakstija antibiotiķu smēri un aptiekā pagatavojamas zāles, kuras jāsmērē uz pumpām. Pumpas kā bija, tā arī turpina rasties. Vai ir vērts doties uz Rīgu un veikt sejas izmeklēšanu?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

"Yarina" tiešām labi iedarbojas uz ādas veselību, bet pumpu iemesls var būt ne tikai kā hormonu traucējumu tezultāts. Bieži to izsauc ādas sekrēta izmaiņas un ādas infekcija.  Tāpēc Jums ir ieteicams atbraukt uz konsultāciju lai veiktu ādas analīzes un nozīmētu pareizu ārstēšanas taktiku.

Man labas rokas īkšķim pa vidu iet tādas strīpiņas, kuras ir dzeltenīga krāsa, un viņš ir tāds grumbuļains, un tas nags ir palicis cietāks. Ko man darīt, kādus smēres lietot. Esmu lietojusi tautas līdzekļus - kalatejas lapas (Puķes), bet tā ari nekas nemainās. Kas tas varētu būt, vai tā ir nagu sēnīte?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Jūsu gadījumā vienkāršas smēres nepalīdzēs. Jā, tā varētu būt sēnīte, bet pastāv varbūtība citam saslimšanām: nagu distrofīja, psoriāze, sarkanā plakanā ēde.

Jums jāgriežas pie dermatologa, kurš pēc apskates paņems naga gabaliņu mikroskopiskai izmeklēšanai. Ārstēšanu daktere nozīmes tikai pēc diagnozes precizēšanas.

Kā var zināt kāda ārsta konsultācija nepieciešama, ja ir ādas slimība, iespējams, ka ekzēma vai dermīts, kas rodas no alerģijas? Vai nepieciešama dermatologa vai alergologa konsultācija?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Dermatīts un ekzēmu ārste dermatologs. Visbiežāk to izsauc kontakta alergēns (piemērām, darba vides alergēns) vai atopiskā dermatīta gadījumā - putekļi.

Lai uzstādītu diagnozi un  nozīmētu ārstēšanu Jums ir nepieciešama dermatologa konsultācija, bet alergēnus noteikt var tikai alergologs.
Mūsu klīnikā Jūs varēsiet saņemt konsultāciju pie abiem speciālistiem.

Labdien. Manam vīram iegūstot jebkura veida brūci uz rokām, pēc tās sadzīšanas, paliek sarkanīgi - violēti plankumi, kuri neizzūd. Brūces diezgan ilgi nedzīst. Sakiet, no kā tas varētu būt, un pie kāda speciālista vajadzētu griezties?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Slikta brūču dzīšana var būt saistīta ar dažādām hroniskām ādas vai iekšējo orgānu slimībām.  Piemēram, vielmaiņas traucējumi (urēmija, cukura diabēts), asinsvadu patoloģijas (tromboflebīts, ateroskleroze, mikrocirkulācijas traucējumi), imunitātes samazināšana bieži noved pie ādas aizsargspējas samazināšanas un,  līdz ar to, jebkura veida brūce dzīst ilgi un slikti.

Jūsu vīram nepieciešama dermatologa konsultācija.

Man uz sejas ir dziļi, strutaini izsitumi, laikam jau pinnes. Ir veiktas dažādas analīzes- heliko baktērija, kura pēdējo reizi bija normālā līmeni, kā arī uz dažādiem hormoniem. Nu jau 6 mēnesi lietoju arī Diane 35. Ir lietotas visdažādākās smēres, losjoni utt. Taču, rezultāts joprojām nav. Šī problēma ir jau 5 gadus, pastiprināti pēdējā gada laikā. Paldies!

Atbild dr. Inara Muravjova.

Acne (pinnes) ārstēšana pieprasa individuālo pieeju. Bet Jūsu gadījumā, kad ir nopietna saslišanas forma, ārstēšana var būt ilgstoša. Ir savrīgi saņemt kompleksa terapiju, kurā ietilpst dieta, režīms, kosmetiskie līdzekļi un arī preparāti orālai lietošanai. Protams obligāti jāizslēdz hroniskās saslimšanas, hormonālo disbalansu u.c.

Man jau vairāk kā 20 gadus ir psoriāze - ziemas forma. Izlasīju, ka pie Jums to ārstē. Lūdzu paskaidrojiet, vai šīs slimības ārstēšanai izmantojam kādas citas metodes (B vitamīnu kurss, ziedes: daivonet, daivobet, elocon utt., vannas), ko jau esmu izmēģinājusi.

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Jūs saņemat labu kompleksu terapiju. Bet pēdējā laikā ir parādijušies preparāti, kurus var lietot arī iekšķīgi. Tāpēc, vizītes laikā mes varam izmeklēt Jūs un noteikt piemērotu ārstēšanu.

Mana problēma ir šāda. Vienas kājas īkšķa nags ir kļuvis tumšāks, mainījis krāsu, brūngans. Tajā pašā laikā ar citiem nagiem viss ir kārtībā, tāpat arī ar ādu. Vai varētu dot kādus padomus?

Atbild dr. Marina Šubņikova.

Jūsu gadījumā tā varētu būt nagu sēnīte, tāpēc ir jānosaka precīzi diagnoze (piem., sēnītes veidu). Analīzes un ārstēšanas kursu nozīmē ārsts-dermatologs.

Куки