Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Ginekoloģijas Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Labdien! Man ir 23 gadi. Gatavojos kļūt par mammu. Vai jūsu klīnikā ir iespējams novērot grūtniecību? Kādi ārsti vispār jāapmeklē un vai tie ir piejami Consilium Medicum?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Jā, mūsu klīnikā var sagatavoties grūtniecībai un pēc tam novēroties. Pirmkārt, lai sagatavoties grūtniecībai, Jums jāapmeklē ginekologs. Nepieciešamības gadījumā daktere var nozīmēt citu speciālistu konsultācijas, kas arī ir pieejami mūsu klīnikā.

Sveiki! Gribu zināt Jūsu viedokli par spirāli kā kontracepcijas metodi! Esmu 20 gadus jauna! Vai tas ir iespējams, ko iesakat jūs! Kādas tam visam var būt sekas? Paldies!

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Kontracepcijas spirāle - laba un droša kontracepcijas metode, sevišķi pārim ar stabilām un pastavigām attiecībām un labu veselības stāvokli. Spirāles esamība palielina infekcijas saslimšanas risku, sevišķi, ja sievietei bieži mainās partneri.
Nedzemdējušām sievietēm, es iesaku izmantot šo kontracepcijas metodi tikai tādos gadījumos, kad citas metodes ir kontrindicētas.

Sveiki! Man ir aizkavejušies mēnešreizes. Ar seksu nodarbojusies vēl neesmu. Parasti tās ir regulāras, bet iepriekšējo reizi aizkavējās par pāris dienām un nu tagad jau gandrīz divas nedēļas. Ko man iesākt???

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Mēnešreižu cikla traucējumi var liecināt par hormonālām disfunkcijām un atkarīgi no vecuma (Jūs to nenorādijāt). Tāpēc Jums jākonsultējas ar ginekologu, kurš nozīmēs nepieciešamās hormonālās analīzes.

Manai mammai sacietējums krūtī. Vai ar elastogrāfijas palīdzību var noteikt vai tas ir ļaundabīgs vai nē? Un cik tas izmaksā?

Atbild dr. Guļmira Van Lubeka.

Diemžēl, Latvijā pagaidām nav pieejama elastogrāfijas metode, bet Jūsu māte var griezties pie mūsu ginekologa-onkologa, kas pēc apskates var nozīmēt nepieciešamās izmeklēšanas metodes, lai diferencētu labdabīgu no ļaundābīga veidojuma.

Man atklājusies ielaista ureplazma. Neko nevaru darīt, bet ļoti gribas bērniņu. Vai nepastāv iepšeja,ka šī iemesla dēļ esmu neauglīga? Un vai Jūsu klīnikā iespējams ārstēties šādā sakarā?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Jā, tiešām, ja Jūs gribat bērniņu, Jums jāizārstē ureaplazmozi un to var darīt arī mūsu klīnikā.

Labdien! Esmu stāvoklī un gribētu Jums pajautāt vai mājās veicot uzkopšanas darbus vajadzētu izvairīties lietot dažādu sadzīves ķīmiju. Šodien saelpojos "Cilitu" un tagad esmu nopietni nobažījusies vai ar to nenodarīju pāri mazulim.

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Sievietei stāvoklī nepieciešams izvairītes no kontakta ar asām smaržām, un it sevišķi, no sadzīves ķīmijas.

Vai ir iespējams, kaut ko darīt, ja man dzemde ir atliekusies uz aizmuguri? Šī problēma man parādījās 15 gados, tagad man ir 21.

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Vairāk vai mazāk katrai sievietei ir dzemdes atliekums uzpriekšu vai aizmuguri. Tā nav patoloģija un ārstēšana nav vajadzīga. Grūtniecības iespejamība nemazinās.

Labdien. Es gribētu lielākas krūtis. Vai ar hormonālo tablešu palīdzību to ir iespējams izdarīt? Kautvai nedaudz lielākas. Kādi ir plusi un kādi mīnusi? Cik tas ir efektīvi? Paldies.

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Hormonālo līdzekļu (HL) lietošana var minimāli iespaidot krūšu palielināšanos. Pēc HL atcelšanas viss atgriezīsies iepriekšējā stāvoklī.

Man pēdējās mēnešreizes bija pusotru mēnešu atpakaļ. Šorīt veicu (aptiekaas nopērkamo) grūtniecības testu, kas uzrādīja NEGATĪVU rezultātu. Ar ciklu man vienmēr viss ir bijis kārtībā un nav bijušas aizkavēšanās. Nekādas kontracepcijas tabletes nelietoju 1 mēnesi (pēc mēnešreizēm). Pirms tam lietoju 2 mēnešus. Vai testu es neesmu veikusi par ātru? Un ja ir ārpusdzemdes grūtniecība, vai rezultāts arī uzrādītos NEGATĪVS? Paldies, gaidu atbildi!!!

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Bieži pēc hormonālo preparātu lietošanas pārtraukšanās mēnešreizes var aizkavēties pat uz 2 nedēļām. Ja Jums menstrācijas nesāksies šonedēļ, tad ieteicu atkārtot grūtniecības testu un griezties pie ārsta.
Ārpusdzemdes grūtniecības gadījumā tests būs obligāti pozitīvs.

Man atklāja paaugstinātu prolaktīna līmeni. Vai tas varētu būt iemesls neauglībai?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Ļoti bieži hiperprolaktinēmija (paaugstināts prolaktīna līmenis) pavadojas ar neauglību.

Vai tiešām neko nevar darīt, ja ir olvadu necaurlaidība?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Olvadu necaurlaidības gadījumā plaši pielieto laparoskopisko saaugumu pārdalīšanu, ko var izdarīt arī mūsu klīnikā.

Labdien! Man 24 gadi. Pirms 5 gadiem man bija problēmas ar vīrišķajiem hormoniem, kas izraisīja pārāk cietu olnīcu apvalku un bija ļoti neregulārs cikls. Ārsts man izrakstīja Diane-35, ko lietoju gadu. Pēc tam ultrosonogrāfijas apskatē viss bija kārtībā un ārsts nozīmēja Cilest, ko dzēru 4 gadus. Arī tad viss bija kārtībā. Tagad nolēmu pārtraukt dzert OK, bet nu jau mēnesi kavējas mēnešreizes. Kas tam varētu būt par iemeslu, ja grūtniecības tests ir negatīvs. Cik maksātu vizīte un izmeklēšana? Ko jūs man ieteiktu?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Jūsu gadījumā aizkavēšana – normāla parādība un Jums vajadzētu vēl uzgaidīt. Konsultācija pie ginekologa mūsu mājas lapas lietotajiem maksā 8 lati.

Man ir 22 gadi. Problēma sākās ar menustrāciju traucējumiem (tikai nedaudz smērējās, izdalījumi bija gaiši rozā krāsā). Pēc kādām 3 dienām menustruācijas pazuda. Dzimumakta laikā sajutu sāpes, it kā būtu noberzts, parādījās izdalījumi. Pēc tam vēl ilgi bija dedzinoša sajūta. Es gribētu uzzināt aptuveno diagnozi un cik varētu maksāt vizīte pie ginekologa, pakalpojumu cena?

Atbild dr. Viktorija Kremņova.

Precīzo diagnozi var uzstādīt tikai pēc apskates pie ginekologa, jo tādu sūdzību gadījumā var būt dažādas problēmas: olnīcu disfunkcija, iekaisuma process, grūtniecība utt.

Pirmā vizīte Jums maksās 8 lati.

Labdien. Man būtu šāds jautājums: man ir 22 gadi. Nu jau kādu laiku mani uztrauc tas, ka vienā krūtī jūtu sāpes, kas ir periodiskas, bet diezgan asas. Citu sūdzību nav. Kāda būtu aptuvenā diagnoze (ja neskaita iespējamību, ka tas varētu būt vēzis) un pie kāda speciālista būtu vislabāk aiziet?

Atbild dr. Guļmira Džumanalijeva.

Jums obligāti jāgriežas pie ginekologa lai izslēgtu nopietnu patoloģiju ar kuru var būt saistītas Jūsu sūdzības. Ārsts nozīmēs ultrasonogrāfiju krūts dziedzerim, hormonālas analīzes un citas nepieciešamas izmeklēšanas.

Labdien. Man ir 25 gadi. Jau 5 gadus es nekādies nevaru palikt grūta. Grūtniecība nekad nav bijusi. Mēnešreizes ir neregulāras jau no pirmajām reizēm (no 15 gadiem). Esmu griezusies pie ārstiem kuri veica apskati un izrakstīja hormonālus līdzekļus mēnešreižu cikla regulēšanai.Tas līdzēja tikai uz to brībi kamēr tos lieto. Tad man bija laparoskopija un pie reizes iztīrīja arī olvadus, bet rezultāts nav. Esmu dzērusi zāles olnīcu stimulēšanai, bet ovulācijas nav. Esmu tādā izmisumā! Lūdzu sakiet ko te varētu līdzēt un cik tas varētu izmaksāt?

Atbild dr. Guļmira Džumanalijeva.

Neauglība var būt gan sievietes, gan vīrieša veselības problēmu radīta. Tāpēc vīrietim jāveic spermogramma un hormonālo statusa analīze, bet lai noteiktu neauglības cēloni Jums vajadzētu veikt sekojošos izmeklējumus:

  1. ultraskaņas monitorēšana (ar ultraskaņas palīdzību novēro pārmaiņas dzemdē un olnīcās menstruālā cikla laikā)
  2. hormonālā monitorēšana (menstrālā cikla laikā nosaka hormonu līmeni asinīs)
  3. bazālas temperatūras mērīšana
  4. olvadu caurlaidības noteikšana
  5. diagnostiskā laparoskopija, lai izslēgtu patoloģiju dzemdē (saaugumus, endometriozi u.c.)
  6. jāizslēdz STS.

Neauglības veidi ir dažādi un katrs veids prasa īpašu ārstēšanas pieeju. Piemērām, ja Jums nozīmēta hormonālā terapija, tad obligāti jāveic ultraskaņas skriningu lai noteiktu olnīcu atbildes reakciju uz ārstēšanu. Par visām iespējamām shemām Jums izstāstīs ginekologs vizītes laikā.

Man ir 34 gadi. Pirms 5 gadiem man bija misets. Diemžēl man vairs neizdodas palikt stāvoklī. Analīzes neuzrāda nekādus iekaisumus, arī visādi citādi apskates neuzrāda neko tādu, kas varētu būt tam par iemeslu. Kādi iemesli varētu būt?

Atbild dr. Gulmira Džumanalijeva.

Lai palīdzētu Jums ir nepieciešams uzzināt neauglības iemeslu, kas var būt imunoloģisks, psiholoģisks vai anatomisks u.c.

Lai noskaidrotu kādu no šiem iemesliem, ne tikai Jums, bet arī Jūsu vīram ir nepieciešams uztaisīt sekojošas izmeklēšanas:

  1. vīram - spermogrammu;
  2. Jums un vīram - noteikt hormonālo statusu (asins analīze), ģenētiskā konsultācija, izslēgt STS (seksuāli-transmisīvas saslimšanas);
  3. iespējams Jums būs nepieciešams uztaisīt diagnostisko laparoskopiju (lai izslegtu sekojošas patoloģijas - endometriozi, noteikt olvadu caurlaidību un tml.).

Ar ko uzsākt izmeklēšanas Jums ieteiks ārste.

Куки