Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Iekšķīgas Slimības Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Šodien biju uz endoskopiju. Esmu saņēmis slēdzienu, bet pie sava ārsta varu tikt tikai pēc nedēļas. Ļoti lūdzu, paskaidrojiet ko nozīmē hiatāla hernija, ge reflukss, erozīva gastropatija, helikobakterioze. Jau iepriekš pateicos par atbildi.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Viss tas nozīmē, ka Jums slikti strādā slēdzējs, kas atrodas kuņģa ieejas daļā. Līdz ar to kuņģa saturs iekļūst atpakaļ barības vadā, kam normāli nevajadzētu būt. Pie tām kuņģī dzīvo baktērija (Helicobacter).

Pirmā konsultācija pie speciālista mūsu klīnikā maksā 20,0 Ls. Pieteikt vizīti Jūs varat pa tel. (+371) 67 50 50 47 vai pa e-pastu.

Labdien! Griežos pie ģimenes ārsta ar sūdzībām par sirdsdarbības traucējumiem - man bija sajūta, ka vispār mirstu, krūtīs un mugurā dūra un spieda, galva reiba un sāpēja. Mani nosūtīja uz EKG, kur diagnosticēja sinus tahikardiju. Man ir tikai 23 gadi, vairogdziedzera hormoni bija normāli, tāpēc ģimenes ārsts noteica, ka vainīga esot vegetatīvā nervu sistēma un izrakstīja man SPITOMIN 5mg 3 x dienā. Nu jau dzeru šīs zāles nedēļu, sāpes gan ir mazinājušās, tomēr pulss man joprojām ir stipri paātrināts, bezspēks, spiedoša sajūta krūtīs un sāpes mugurā ir joprojām. Ko jūs man varētu ieteikt? Netieku vaļā no sajūtas ka mirstu. Visvairāk mani baida tā sirds dauzīšanās pie mazākās fiziskās slodzes. Pietiek ar to, ka es no sēdus stāvokļa pieceļos stāvus un sirds jau dauzās un tāda sajūta, ka viss asinsspiediens sakāpj galvā un galva tūlīt plīsīs. Paldies!

Atbild Dr. Dace Spilnere.

Jā, Jūsu aprakstītie simptomi atbilst somatoformas veģetatīvas disfunkcijas ainai un, neskatoties uz tik izteiktām un mokošām sajūtām, nav bistams Jūsu dzīvībai un veselībai. Bet, lai noskaidrotu šīs saslimšanas iemeslu un nozīmētu pareizu ārstēšanu, Jums nepieciešama mūsu profesora G.Orļikova konsultācija.

Man nav skaidra diagnoze - polimiozīts vai tikai lokāls miozīts labajā pusē, vai lokāls audzējs. Kā man šo diagnozi saprasts? Izmeklējot kaulu logā, redz uzurāciju I ribas priekšējā galā, priekšējā malā labajā pusē. Apkārt sabiezēti mīkstie audi, pēc kontrastvielas ievadīšanas labi diferencējas. Sternum un klavikulas forma saglabāta. Citur videnē tilpuma pārmaiņas neatrod.

Atbild dr. Vladimirs Lavrentjevs.

Jūsu aprakstītie simptomi neatbilst polimiozīta vai miozīta kritērijam. Izmeklēšanas algoritmam jābūt sekojošam: speciālista-reimatologa konsultācija, ultrasonoskopija, MRI, biopsija un atkārtota speciālista-reimatologa konsultācija.

Cik nopietna ir gāzu nesaturēšana? Ar mani jau tā notiek pusgadu.

Atbild dr. Māris Bukovskis.

Ja Jūs domajat par t.s. meteorismu, tad tas ir diezgan nopietns simptoms, kas var liecināt par kuņģa-zarnu trakta disfunkciju vai iekaisumu, anāla sfinktera mazspēju.

Jums jākonsultējas ar speciālistu.

Labdien! Man ir 22 gadi. Problēma ir tāda, ka man (jau mēnesi) ir sajūta, ka ir paaugstināta t, bet to izmērot izrādās, ka tā svārstās no 36.6 līdz 37.1 (sajūta tāda, ka būtu visi 42.0). No sākuma bija klepus un es domaju, ka t ceļās no tā, bet tagad klepus ir pārgājis un ir sākusies kunģa dedzināšana un diskomforta sajūta. Konsultējos pie ārsta-homeopāta, kuram palūdzu izrakstīt antibiotikas (Amoksiklav 625g). Kamēr tās lietoju, tikmēr bija puslīdz normāli, tagad atkal - bezspēks, miegainiba utt. Ko Jus varetu man ieteikt?

Atbild dr. Māris Bukovskis.

Runājot par klepu un dedzināšanu, tad šajā gadījumā palīdzēs zāles, kas samazina kuņģa skābes aktivitāti (omeprazols 20 mg 2x dienā). Attiecībā uz nogurumu un miegainību, cēloņi var būt ļoti dažādi - no psihoemocionālas pārslodzes līdz nopietnām iekšķīgām slimībām. Eksistē termins "hroniska noguruma sindroms", zem tā slēpjas plašas diferenciāldiagnostikas iespējas.

Ja problēma ir nopietna iesaku pieteikties uz konsultāciju pa tel. (+371) 67 50 50 47.

Man ir 55gadi. Es esmu 3.grupas invalīde. Man ir problēmas ar muguru, kakla un krūšu daļam - spondiloze un novirzīti 2 diski. Man kaut vai pēc nelielas fiziskas slodzes vai apmeram 1 stundas pastaigas krītas asinspiediens, piem. šodien

Atbild dr. Tatjana Kudule.

Grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, jo nav skaidri sekojoši aspekti: sakarā ar ko Jūms ir piešķirta 3. gr. invaliditāte, vai Jūsu aprakstītos traucējumus konstatēja neirologs un tml.?

Visdrīzāk Jūsu hipotonijas epizodes (asinsspiediena pazemināšanas epizodes) ir saistītas ar hormonāliem traucējumiem? kas bieži skar sievietes postklimakteriskajā periodā.

Jums nepieciešama kompleksa izmeklēšana pie dažādiem speciālistiem - kardiologa, ginekologa, neirologa.

Куки