Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

LOR Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Jautājums LOR-speciālistam: vai var būt blakusdeguna dobumu iekaisums arī bez klasiskajām pazīmēm-sāpēm pieres un vaigu daļā un temperatūras?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Jūsu jautājums ir nepareizi formulēts, jo nav skaidra jautājuma būtība. Akūts deguna blakusdobuma iekaisums izpaužas ar dažādiem simptomiem, un viens no tiem - ir sāpes blakusdobuma projekcijas vietā. Ķermeņa temperatūra var būt arī normāla, ja organisms ir areaktīvs. Hroniskam deguna balkusdobuma iekaisumam remisijā sāpes dobuma projekcijā nav raksturīgas. Diagnozi uzstādīt un apstiprināt var tikai ārsts apskates laikā. 

Vai Uniklinika ir iespejams veikt mandelu likvidaciju? Un cik tas maksa? Paldies!

Atbild dr. jekaterina Kondratiško.

Jā, mūsu klīnikā var veikt aukslēju mandeļu izņemšanu (tonsilektomiju). Ar cenrādi Jūs varat iepazīties šeit.

Sveiki! Man jau kādas 2 nedēļas pa retam iesāpas galva un deguna dobums un virs acīm liekas ka tur viss ir pilns... Vai tās varētu būt strutas? Esmu tagad Dānijā, un būšu te vēl kādas 3 nedēļas. Ko es varētu darīt lietas labā un vai nekas slikts nevar notikt par šīm 3 nedēļam kamēr tikšu pie ārsta? Paldies.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Pie tādām sūdzībām es iesaku Jums nekāvējoties griezties pie ārsta, jo it sevišķi pārlīdošana var pasliktināt stāvokli.

Labdien. Sakiet ludzu, vai pie jums veic deguna starpsienas operaciju un cik tas apmeram izmaksa? Un, vai darbojas BTA a3 apdrošināšana?

Atbild administratore Zita Gabruševa.

Jā, pie mums LOR-speciālists veic deguna starpsienas operācijas.

Mums nav taisnais līgums ar BTA apdrošināšanas sabiedrību, bet mēs izsniedzam stingras uzskaites čeku, kas vēlāk tiek atlīdzināta.

Labdien, esmu dzirdējusi, ka, ja vienreiz dur degunā, lai dabūtu strutas ārā, tad tas būs jādara regulāri, respektīvi, kā vienreiz to izdara, tā tas būs jādara pie katrām iesnām. Vai tā ir taisnība? Paldies jau iepriekš.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Ja Haimora dobuma punkcija tiek veikta sakarā ar akūto deguna blakusdobumu iekaisumu, tad no tās var izvairīties (sk. iepriekšējo jautājumu).

Ja Haimora dobuma punkcija tiek veikta sakarā ar hronisku deguna blakusdobumu iekaisuma saasinājumu, tad varbūtība, ka punkciju būs jāveic atkārtoti, palileinās.

Labdien. LORs man konstatēja deguna dobumu iekaisumu un veica deguna skalošanu, vilka strutas ārā. Vai tas nenozīmē, ka tagad pie katras saaukstēšanās, kad būs iesnas, tā veidosies strutas deguna blakus dobumos? Un katru reizi būs jāskalo? Un no kā ir atkarīgs vai iesnas vienkārši pāriet, vai veidojas strutas deg.bl.dob.?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Nē, akūts deguna blakusdobumu iekaisums vel nenozīmē, ka pie katras saaukstēšanas Jums veidosis strutas deguna blakusdobumos. Bet tas nozīmē, ka Jums jābūt uzmanīgai un laicīgi jāārstē iesnas. Bieži akūto strutaino deguna blakusdobumu iekaisumu var ārstēt konservatīvi (medikamentozi).

Jau mēnesi reibst galva, spiež ausīs, tās it kā aizkrīt. Sajūta šausmīga. Izskatīja man galvu, biju pie LOR-a. Neko neatrada. Ārsts saka, ka tā ir osteohondroze. Nespēju vairs strādāt. Moka baiļu sajūtas. Man ir 32 gadi. Nezinu pie kāda speciālista vēl griezties?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Vai Jums ir izmeklēta arī dzirde un vidusauss stāvoklis? Jūs varat griezties mūsu klīnikā un, ja tiešam LOR salsimšanas būs izslēgtas, tad talāk Jūs konsultēs un izmeklēs neirologs.

Jautājums LORam. Vai uzreiz pēc deguna starpsienas operācijas vizuāli parādās kādi zilumi, pampums vai kas cits? Ja ir, tad kas un cik ilgā laikā pazūd?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Deguna starpsienas koriģējošā operācija uz sejas nekādas sekas neatstāj. Tikai, sakarā ar tamponiem degunā, būs neliels deguna piepampums 2 dienas pēc operācijas.

Jautājums LOR-am. Manam dēlam ir 20 gadi, apm. 8 gadus - nepārtrauktas iesnas, aizlikts, tūksnains deguns. Bija nozīmēta deguna starpsienas deformācijas operācija. Vai pēc operācijas veikšanas minētās problēmas izzudīs un iesnu gadījumā tās būs pārejošas?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Jā, deformēta deguna starpsiena bieži ir hronisku iesnu iemesls. Tādā gadījumā deguna strpsienas korekcija var palīdzēt tikt vaļā no šīs hroniskās kaites.

Kas ir Menjera slimība, norise un sekas, ārstēšana?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Menjera slimība – ir slimība, kas ispaužas ar trokšņiem ausīs, galvas reiboņiem un dzirdes pasliktināšanos. Tā ir hroniska saslimšana, kas ar katru lēkmi progresē, pasliktinoties dzirdei. Ārstēšana ir konservatīva (ar medikamentiem), nozīmē LOR-speciālists vai neirologs.

Labdien! Jautāju LOR-am. Kas ir tautā sauktie "korķi" mandelēs? Vai iespējams no tiem atbrīvoties?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Korķu veidošana aukslēju mandeļu lakūnās var būt normāla parādība. Tie veidojas no ēdienu gabaliņiem, nolobīta epitēlija, imūnšūnam, bakterijam utt.

Bet hroniskā tonsilīta gadījumā arī veidojas korķi. Normu no patoloģijas var atšķirt tikai LOR-speciālists, ka arī nozīmēt nepieciešamu ārstēšanu.
Jebkurā gadījumā ļoti labu efektu dod t.s. krioterapija - iedarbība ar aukstumu.

Labdien! Jautājums LOR-am: mans puisis pirms 3 gadiem guva deguna traumu. Diagnoze - nobīdīta deguna starpsiena. Ko darīt, operēt? Paldies!

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Vispirms jāzin cik gadu vecs ir Jūsu puisis, jo deguna starpsienas korekciju var veikt tikai pēc 14-15 gadu vecuma, kad apstāsies sejas skeleta attistība.

Vai obligāti jātaisa deguna punkcija, man ir akūts deguna dobuma iekaisums. 3 dienas potēju karstas potes, dzeru antibiotiku CIFRAN un tabletes AKTIFED. Degunā pilienu tūskas noņemšanai pilienus. Vel skaloju degunu ar atšķaidītu ābolu ētiķi.Ko vel man vajadzētu darīt, lai nevajadzētu durt. Iesnas nāk ārā ļoti biezas.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Šodien haimora dobuma punkcijas taisa, ja konservatīva ārstēšana nedod efektu ap. 5-7 dienu laikā un rodas sarežģījumu risks. Akūta haimorīta ārstēšana sastav no antibiotikām (Cifrāns), dekongestantiem (Aktifēds un deguna pilieni), antihistamīniem (piem. Aerius), mukolītiķiem (piem. ACC 200). Ārstējošo efektu nosaka ārsts-otolaringologs (LOR), kā arī jautājumu par punkcijas nepieciešamību izlemj dakteris. Gribu teikt, ja Jums no deguna daudz izdalās – tā ir laba pazīme.

Labdien! Man meitai 4 gadu vecumā ausīs bija šķidrums kuru ar zālēm nevarēja likvidēt, bet vajadzēja vilkt ārā. Pēc šīs slimošanas LORs ieteica izraut aizdegunes mandeli lai nebūtu problēma ar ausīm. Aizdegunes mandeli izrāvām. Apmēram gadu pēc tam īpašās problēmas ar ausīm nebija.Toties tagad 6 gadu vecumā mums rudenī un pavasarī bija vidussaus iekaisums. Ārste sāk uztraukties par bērna dzirdi. Ko Jūs lūdzu ieteiktu man darīt?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Es iesaku Jums vispirms pārbaudīt dzirdi, uztaisot audiogrammu, ko dara tikai dzirdes centrā. Pec izmeklēšanas rezultātiem jādoma par talāko ārstēšanās taktiku.

Sveicināti! Man dēlam 5 gadi, LORs konstatēja adenoīdus.Sakiet lūdzu, vai nav citu ārstēšanas variantu kā tikai izraušana? Kā notiek tāda operācija un kādas var būt kompilkācijas?

Atbild dr.Jekaterina Kondratiško.

Ja konservatīva ārstēšana nedod labu efektu un Jūsu dēlam ir atkārtotas iesnas vai vidusauss iekaisumi, tas nozīmē, ka adenoīdus jāoperē.
Operācija notiek vispārējā narkozē, lai mazinātu stresu un komplikācijas. Visnepatīkamākā komplikācija – ir asiņošana operācijas laikā vai pēcoperācijas periodā. Tāpēc, lai mazinātu šīs komplikācijas iespējas, ieteikums ir pareizi sagatavoties operācijai (t.sk. profilaktiski lieto asinsvadu stiprinošas zāles) un ievērot pēcoperācijas režīmu.

Labdien! LORs man konstatēja deguna dobuma iekaisumu un strutas pieres kaula dobumā. Lietoju antibiotikas (ciprofloksacīns), bet pēc atkārtota rengena, situācija nav uzlabojusies. Ārsts kā vienīgo variantu piedāvā punkciju. Vai haimorīta ārstēšanā nav citu iespēju, piem. lāzerterapija (dzīvoju mazpilsētā)? Vai pēc punkcijas veikšanas, turpmāk katru iesnu gadījumā neveidosies iekaisums un nebūs jāveic deguna dobuma skalošana? Paldies.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Diemžēļ, ja konservatīva ārstēšana nedod labu efektu, tad nakošā etapā mēs varam piedāvāt haimordobuma punkciju, pieres dobuma stomiju vai pat endoskopisku deguna operāciju. Ar lāzeru izārstēt strutainu pieres dobuma iekaisumu nevar.

Haimordobuma punkcija nekad nevar būt par iemeslu atkārtotām punkcijam. Ja Jums atkārtosies šī saslimšana, tas nozīmē, ka Jums ir kāds anatomisks, fizioloģisks vai cits iemesls.

Jautājums LORam. Ko darīt, ja deguna starpsienā ir izveidojies caurums? Kā to ārstē? Vai to vispār var izārstēt?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Caurums deguna strapsienā (perforācija) var veidoties no dažādiem iemesliem: pēc operācijas, pēc starpsienas hematomas un iekaisuma, pēc biežām deguna asiņošanam u.c. Atkarībā no perforācijas iemesla, lokalizācijas un lieluma var būt nozīmēta ārstēšana.

Labdien! Man apmēram nedēļu sāp labā acs pagriežot uz augšu (virzienā uz degunu). Sāpes pieņemas spēkā. Sāp jau arī galvas labā puse. Kas tam varētu būt par iemeslu?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Jums jāapmeklē LOR-speciālistu un oftalmologu, jo tādas sūdzības var būt saistītas kā ar deguna blakus dobumu iekaisumu, tā arī ar acu patoloģiju.

Lasīju, ka ieilgušas iesnas, vai pareizāk sakot mūžīgi aizlikts deguns, arī ir alerģijas izpausme. Sakiet, kā tādas lietas tiek ārstētas? Tieši saistībā ar aizliktu degunu, jo man tāds ir visu laiku, sajūta, ka elpojot kaut kas traucē brīvi ieelpot, kad sakas saaukstēšanas un ir iesnas, tad vispār grūti klajas. Vai tā ir operējama lieta, vai arī ir citi veidi kā ar to cīnīties? Darbā ir sauss gaiss, darbs ar papīriem, ļoti bieži šķaudu!

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Jūsu gadījumā ir nepieciešams diferencēt alerģisko saslimšanu no LOR operatīvas patoloģijas, vai tas kombinācijas. To var izdarīt tikai speciālisti pie apskates. Pēc dažiem testiem un instrumentāliem izmeklējumiem var plānot tālāko ārstēšanas taktiku. Jebkurā gadījumā noteikti var uzlabot Jūsu stāvokli.

Labdien! Gribētu zināt speciālista viedokli šādā jautājumā: vai man vajadzētu nopietni uztraukties par ģībšanas epizodēm apmēram 2-3 reizes gadā, kas vienmēr saistītas ar ilgstošu stāvēšanu kājās, svaiga gaisa trūkumu (telpās) vai negatīvu psihoemocionālu reakciju (uztraukums, trauksme)? Šādas epizodes sākušās pusaudža vecumā, bet pēdējo 3 gadu laikā kļuvušas biežākas (līdz 3 reizēm gadā). Man 23 gadi, esmu vesela, hronisku slimību, grūtniecības nav. Kādus izmeklējumus Jūs ieteiktu veikt?

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

No vienas puses tās var būt Jūsu konstitucionāla īpatnība, bet no otras - slimības simptoms. Jums nepieciešama neirologa konsultācija jebkurā gadījumā, it sevišķi ja šīs epizodes parādās biežāk. Dakteris pēc apskates un dažiem testiem nozīmēs Jums papildus instrumentālas izmeklēšanas, ja tiem būs indikācijas.

Sveicināti vēlreiz! Kā palīdzat vīram, kuram ausīs ir aizsērējumi, jeb tā sauktie "korķi"? Vai var lietot ūdeņraža pārskābi, ja var, tad cik % tā var būt? Paldies.

Dr. Jekaterina Kondratiško.

Diemžēl bez apskates es nevaru Jums droši rekomendēt ūdeņraža pārskābes lietošanu. Jo obturējoša sēru korķa gadījumā Jūs varat pasliktināt stāvokli.

Jūsu vīram vajag atnākt uz konsultāciju pie LOR-a, kurš dos tālākās rekomendācijas.

Labdien. Man ir 17 gadu. Man jau ilgāku laiku ir nedaudz paaugstināta temperatūra (37,0-37,2 gr.). Esmu taisījusi urīna analīzes, taču tās neko sliktu neuzrāda. Dažreiz liekas ka pašsajūta ir laba, bet citreiz uznāk nogurums, bezspēks, ļoti bieži mēdz but nogurušas kājas. Nedaudz atrāk pieceļoties, sareibst galva. Lietoju zemu devu hormonālās pretapaugļošanās tabletes (jau pusgadu). Vai tas varetu būt saistīts ar to? Ir arī beigtas mandeles.

Atbild dr. Jekaterina Kondratiško.

Hormonālās tabletes reti, bet var dot subfebrīlu temperatūru. Parasti tādu efektu novēro hormonālo praparātu kursa sākumā, pirmo 2-3 mēn. periodā. Ja temperatūra nenormalizējas ilgāku laiku, tādā gadījumā ir jāmaina hormonālo preparātu.

Visdrīzāk Jūsu temperatūra mēdz būt saistīta ar slimām aukslejas mandelem. Hroniskais tonsilīts bieži izraisa temperatūras paaugstināšanos. Tādā gadījumā runā par tonsilīta dekompensāciju, kas būtu jāsāk ārstēt.

Urīna anlīze var neuzrādīt patoloģiju. Informaivāka būs asins analīze un specifaiskās asins analīzes (hormonālas, seroloģiskas u.c.).

Man ir problēmas ar mandelēm. Esmu tas jau mēģinājusi saldēt, taču tas nepalīdzēja. Vēlāk tās piesaldēju, taču arī tas īsti nepalīdz. Diezgan bieži mēdzu slimot ar parastām saaukstēšanās slimībām, kurās mani pavada arī kakla sāpes. Bez tam, no rītiem man mēdz būt tā, ka ir sauss, sāpīgs kakls, bet kad iepūš kādu kaklā pūšamo, tad pāriet. Nesen biju pēdējo reizi piesaldēt mandeles, bet ārsts mani jau gatavoja uz to, ka, ja nepalīdzēs, būs jārauj ārā. Bet vai nav tā, ka 'tad kad izrauj, sāk vairāk slimot ar klepu, bronhītiem, plaušu karsoņiem, respektīvi slimību pārņem kāds cits orgāns? Un vai pie tā ka mēdz ļoti bieži slimot, ir vainojamas mandeles? Lūdzu pastāstiet kaut ko par to.

Atbild dr. Jekaterina Kondratišķo.

Piesaldēšana nevienmēr dod labu efektu. Efekts ir atkarīgs no Jūsu organisma aizsargspējam (imunitātes), kā arī no pašām mandelēm. Vislabāko efektu var panākt jauniem cilvekiem un bērnim. Ja Jūs slimojat vairākus gadus, un mandeles jau ir patoloģiski izmainītas, tad konservatīva ārstēšana nepalīdzēs. Bet ja mandeles ir slimas - tas kļust bīstami Jūsu organismam. Hroniska tonsilīta rezultātā var attistīties sirds, locītavu un nieru bojājumi.

Jā, pēc mandeļu operācijas var attistīties hronisks faringīts, bet risks saistīts ar slimām mandelēm ir daudz lielāks par sausuma sajūtu rīklē.

Куки