Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Proktoģijas Atbildes

Jūs varat uzdot jautājumu ārstam

 

Vēlos uzzināt, vai pirms vizītes pie proktologa ir nepieciešama iepriekšeja sagatavošanās - badošanās, klizmas veikšana?

Atbild administratore Zita Gabruševa.

Uz pirmo vizīti pie proktologa speciāli sagatavoties nevajag. Pirmajā  vizītē ārsts pēc smalkas izjautāšanas uzstādīs Jums pagaidu diagnozi un nozīmēs nepieciešamās papildus izmeklēšanas.

Labdien, man ir 29.gadi. Pirms dažām dienām sāku just nepatīkamākas (sāpīgākas) izjūtas pie vēdera izejas, un tagad secināju, ka ir parādījies neliels zirņa lieluma bumbulītis pie anālās atveres. Vidus šim bumbulītim izskatās tumšāks. Nedaudz ir arī nieze, svīšana. Vai tas varētu norādīt uz hemoroīdiem? Vai ar šo problēmu var griezties pie ģimenes ārsta vai tikai pie proktologa?

Atbild dr.Igors Troickis.

Jā, Jūsu aprakstītās sūdzības var liecināt par hemoroīdiem. Ar tādu problēmu var griezties arī pie ģimenes ārsta, bet viņš var palīdzēt tikai ar simptomātisku ārstēšanu un nerisinās problēmu pilnā nepieciešamajā apjomā.

Nu jau kādu nedēļu šausmīgi sāk sāpēt astes kaula rajonā pēcpuses "vaigu" sākumā, kurā ir diezgan stiprs pietūkums dēļ kā sēdēšana staigāšana un gulēšana ir ļoti sāpīga! Pietūkums nav uz anālās atveras bet gan kadus 3-4 cm no tas ("vaigu" sākumā). Vai tas varētu būt hemaroīds?

Atbild dr. Igors Troickis.

Šī situācija var būt daudz nopietnāka par hemoroīdiem, tas var būt t.s. paraproktīts. Jums nepieciešama mūsu proktologa konsultācija.

Mani interesē jautājums par niezi anālās atveres rajonā. Esmu griezusies pie ginekologa, dermatologa, proktologa, endokrinologa - bet bez rezultātiem. Arī uz parazītiem esmu parbaudījusies. Kur varētu griezties, lai atlikušie gadi nebūtu ar to jāsamierinās. Vēl man nav 50, bet šī problēma ir jau 4 gadus.

Atbild dr. Igors Troickis.

Nevar būt, ka Jūsu sūdzībam nav pamata. Es iesaku Jums griezties mūsu klīnikā sīkākai izmeklēšanai - mēs mēģināsim atrisināt šo problēmu.

Beidzot esmu saņēmusies par to runāt. Pirms gada uz anālās atveres parādījās sāpīgs bumbulis, kas velāk pārlīsa radot diezgan lielu rētu, kura nesmuki izskatās. Par šo rētu piemirsu, tāpēc ka nekas nekur nesāpēja. Šobrīd ir uzmeties otrs tāds pats bumbulis, un diezgan sāpīgs, grūti ir iet uz tualiti un veidojas aizcietējumi, pēc tam tā vieta asiņo. Gribu saņemties un apmeklēt proktologu. Kā Jūs domāt, vai tie ir hemaroīdi? Lai arī man ir 31 gads, es ļoti baidos un jūtos neērti no šīs vizītes. Paldies.

Atbild dr. Igors Troickis.

Jā, visdrīzāk tie ir hemoroīdi, bet precizēt diagnozi var tikai pēc proktoloģiskās apskates. Mūsu klīnikā var izmeklēties un ārstēties ambulatori.

Labdien, man ir 27 gadi. Nebiju neko dzirdējusi par hemoroīdiem, tādēļ arī nespēju noteikt simptomus. Bet pirms pāris dienām pie anālās atveres parādījās tāds kā maisiņš, kas ir diezgan sapīgs. Nekādu citādu sūdzību nav, ar aizcietējumiem arī nemokos. Vai tie ir t.s. hemoroīdi? Un vai manis aprakstītā situācija izskatās pēc ielaistas stadijas?

Atbild dr. Igors Troickis.

Pēc Jūsu apraksta var secināt, ka tas varētu būt hemoroīda mezgls. Tomēr, lai konkrēti noskaidrotu diagnozi Jums ir jāpierakstās pie proktologa uz vizīti.

Mūsu klīnikā veic bezoperatīvo hemoroīdu ārstēšanu ar liģēšanas metodi, bet par šīs metodes pielietošanas iespējām var domāt tikai pēc diagnozes precizēšanas.

Man ir 25 gadi. Pēc dzemdībām 4 gadus atpakaļ man parādījās ārējie hemoroīdi, kas netraucēja. Biju lasījusi, ka tie varot izzust. Tomēr arvien biežāk mani nomoka vēdera aizcietējumi un pēdējā laikā parādījusies arī asiņošana. Man ļoti bail no proktologa apmeklējuma, tomēr esmu ļoti uztraukusies par savu veselību - esmu gandrīz droša, ka man būs nepieciešama operācija. Cik ilgi pēc tās es nevarēšu strādāt, cik dienas aizņem pēcoperācijas periods, cik tas maksā?

Atbild administratore Inese Kļaviņa.

Vispirms Jums jāgriežās pie proktologa uz vizīti. Vizītes laikā dakteris Jūs apskatis un nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus. Ārsts piedāvās  piemērotāko ārstēšanos, jo ir jānosaka precīza diagnoze.

Nav obligāti teikts, ka tā būs operācija. Mūsu klīnikā ir iespējama bezoperatīvā hemoroīdu ārstēšana - ar liģēšanas metodi (no 150,0 lati), kā arī ar Longo metodi (515,0 lati), pēc kuriem mājas var iet tajā pašā dienā.

Ja būs nepieciešama operācija ar vispārējo anestēziju, tad slimnīcā jāpavada apmēram 2-3 dienas. Šīs operācijas cena ir no 365,0 latiem.

Man ir 29 gadi. Es mokos ar hemoroīdiem. Vēl parādījās krampjveida sāpes tūpļa vidū un zarnās, kā arī biezi-gļotaini balti izdalījumi pēc zarnu iztukšošanās. Ko lai iesāk, man ir bailes par kādu audzēju.

Atbild dr. Igors Troickis.

Jums noteikti jāgriežās pie proktologa, kurš noteiks precīzu diagnozi un nozīmēs atbilstošu ārstēšanos. Mūsu klīnikā arī veiks specifisku proktoloģisku  izmeklēšanu.

Jautājums proktologam. Es gribētu zināt vai anālās gļotādas plīsumu var ārstēt arī bez ķirurģiskas iejaukšanās? Griezos pie proktologa un tur teica ka tikai jāoperē. Ko piedāvā Jūsu klīnika un cik maksā pilna izmeklēšana pie proktologa Jūsu klīnikā?

Atbild dr. Igors Troickis.

Sākumstādijā anālie plīsumus ārstē konservatīvi, ar blokādēm. Mūsu klīnikā ir pieejama tāda ārstēšanas metode. Bet, ja blokādes nedod vēlamo efektu, ārstē operatīvi.

Vai UNIKLĪNIKĀ pie ārsta-proktologa der ģīmenes ārsta nosūtījums?

Atbild administratore Zita Gabruševa.

Mūsu klīnikā ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Vizīti varat pieteikt jebkurā laikā no plkst. 9.00 - 20.00 pa tālr. (+371) 67 50 50 47 vai aizpildot anketi.

Pēc pirmās grūtniecības parādījās ārējie hemoroīdi. Nekas nesāp, vēdera izeja ir normāla un nav bijusi sāpīga. Arī nekas neniez, bet traucē šie te ārējie mezgli. Vai tiešām bez ķirurģiskas operācijas tos nav iespējams likvidēt? Esmu dzirdējusi par lateksa gredzenu uzlikšanu, piesaldēšanu. Vai kādas no šīm metodēm pielieto jūsu klīnikā un cik tas maksā?

Atbild dr. Igors Troickis.

Mūsu klīnikā hemoroīda slimību efektīvi ārstē ar liģēšanas metodiku ambulatoros apstākļos.

Bet Jums vispirms jākonsultējas ar proktologu, jo ārstam jānosaka precīza diagnoze. Atkarībā no diagnozes ārsts izvelēsies vispareizāko ārstēšanās metodi.

Jautājums: ir konkrēts hemoroīds pie anālās atveres, jau sen. Tas parādījās pēc trešajām dzemdībām. Tas ir niezošs un traucē arī citādi. Vai no tā ir iespēms atbrīvoties. Ja jā, tad, vai tas ir sarežģīti un cik tas varētu maksāt?

Atbild dr. Igors Troickis.

Ārejo hemoroīdu mezglus var likvidēt tikai ķirurģiskā ceļā. Tas notiek ambulatorā kārtā un maksā ap 35-45 lati.

Jau ilgāku laiku ir pastiprināta nieze anālās atveres rajonā un tikai. Aptiekā piedāvā tikai ziedes pret hemaroidiem, tās niezi mazina, bet lietojot jau ilgāk par mēnesi un dažādas, nieze nepazūd.

Atbild dr. Igors Troickis.

Jūsu gadījumā jāizslēdz dažas patoloģijas: ekzēmu anālas atveres rajonā, plīsumu, hemoroīdu slimību, helmintu invāziju un citas patoloģijas taisnā zarnā. To var izdarīt tikai ārsts-proktologs. Pēc diagnozes konkretizēšanas tiek nozīmēta atbilstoša ārstēšana.

Niezēšanu var izsaukt arī vielmaīņas traucējumi: cukura diabēts, urēmija u.c.

Pēdējā laikā konstatēju, ka vēders neiziet "pilnībā", tas rada nepatīkamu smaguma sajūtu. Reizēm izjūtu asas krampjveida sāpes anālajā atverē un taisnajā zarnā. Kādu speciālistu jūs ieteiktu apmeklēt? Vai tiešām proktologu? Ļoti baidos no šī ārsta apmeklējuma.

Atbild dr.Igors Troickis.

Jums ir taisnība, ar tādu patoloģiju nodarbojas proktologs. Nedrikst pievērst uzmanību savām bailēm un atcelt ārsta apmeklējumu, jo grūtāk ārstēt ieilgušas salimšanas ar komplikācijam.

Ir jautājums saistībā ar pastāvīgu niezi anālas atveres apvidu. It sevišķi tas saasinās nakts stundas. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Atbild dr. Sergejs Ļebeģkovs

Atkarībā no Jūsu vecuma Jums var būt dažādas taisnas zarnas saslimšanas:

  • parazītu infekcija resnajā zarnā (spalīši)
  • anālas atveres plīsums
  • taisnas zarnas audzējs u.c.

Niezēšana arī var būt saistīta ar ādas saslimšanu (ekzēma), vielmaiņu traucējumiem (cukurslimība, urēmija), neirogēniem iemesliem un tml.

Izlasīju interneta par hemoroīdu problēmu un ari man tāda ir. Pašlaik dzīvoju un strādāju ārzemēs, man nav aizcietējumu, vēders iziet normāli, bet visu laiku (jau 2 mēn.) ir spēcīga nieze anālas atveres apvidu.Ko Jūs ieteiktu darīt?

Atbild dr. Igors Troickis.

Spriežot pēc Jūsu simptomiem vairāk jādomā nevis par hemoroidālo slimību, bet par paraanālo ekzēmu. Šajā gadījumā ārstēšana nav sarežģīta. Bet no sākuma jākonsultējas pie proktologa lai precizētu diagnozi.

Куки