Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Alergoloģija kā zinātne pēdējā laikā strauji attīstās, arī mūsu valstī. Consilium Medicum ārsts speciālists Māris Bukovskis ir soli priekšā šajā jomā, kā arī ir viens no vadošiem alergologiem Latvijā.

 

Ko ārstē Consilium Medicum

Alergologs nodarbojas ar šādu slimību diagnostiku un ārstēšanu:

 • alerģiskie rinīti (iesnas) un/vai rinokonjunktivīti (sienu drudzis);
 • brinhiālā astma;
 • hroniska obstruktīva plaušu saslimšana (HOPS);
 • ieildzis klepus;
 • smeķēšanas atkarība;
 • elpas trūkums;
 • ādas apsārtums, nieze, izsitumi (nātrene);
 • atopiskais dermatīts.

 

Kā ārstē Consilium Medicum

Alerģisku reakciju izraisošās sīkas daļiņas (antigēni) var nonākt cilvēka organismā ar gaisu, pārtiku vai tieši saskaroties ar ādu vai gļotādām. Katrs no mums dažreiz nonāk saskarē ar augu ziedputekšņiem, mājdzīvniekiem vai putekļiem, taču ne visiem attīstās alerģiska reakcija. Vairumā gadījumu alerģijas cēlonis nav acīmredzams, un tā noteikšanai nepieciešams veikt rūpīgu izmeklēšanu pie pieredzējuša speciālista.

Alergologs rūpīgi izjautā pacientu un noskaidro, kas varētu būt alerģiskās reakcijas iemesls un vai agrāk ir bijušas līdzīgas izpausmes. Ārsts analizē alerģisko reakciju simptomus, iedzimto noslieci un noskaidro pacienta dzīves un darba apstākļus.

Pateicoties mūsdienu laboratorijas diagnostikai, ārsts alergologs novērtē pacienta imūnās sistēmas stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic alergēna noteikšanas testus. Noskaidrojot alergēnu (mājas putekļi, augu ziedputekšņi, pelējums, dzīvnieku spalva, medikamenti, pārtikas produkti, lateks u.c.), ārsts alergologs nosaka nepieciešamo ārstēšanu, imūnterapiju, kas ne tikai novērš sīs alerģijas simptomus, bet arī atjauno normālu imūnās sistēmas darbību.

Consilium Medicum alergologs sīki izstāstīs jums par profilaktiskiem pasākumiem, izskaidros, kā izvairīties no saskares ar alergēnu, sniegs ieteikumus par diētu un dzīvesveidu. Visi pasākumi var novērst vai apturēt tālāku slimības attīstību.

 

Bērnu ārstēšana

Visvairāk izplatīta alergoloģiskā problēma bērnu vecumā ir alerģija, kas ir saistīta ar ēdieniem. Consilium Medicum alergologs palīdzēs izvēlēties pareizus produktus.
Mūsu klīnikā ir pieejama arī bronhiālās astmas diagnostikas metode, kas piemērota tieši bērniem – NO noteikšana izelpojamā gaisā. Šī metode ļauj izvēlēties mērķtiecīgo ārstēšanu Jūsu bērnam.

 

Kā pieteikt vizīti pie ārsta

 1. Pa telefonu (+371) 67 50 50 47; (+371) 29 804 940;
 2. Internetā (konfidenciāli);
 3. Sending letter by e-mail.

 

Kā sagatavoties vizītei pie ārsta

Ārstam būs nepieciešama informācija par agrākām slimībām, ārstēšanām slimnīcā, veiktiem izmeklējumiem. Ja Jūsu rīcībā ir jebkādi medicīniski dokumenti (izraksti no slimības vēstures u.c.), rentgenuzņēmumi un iepriekš veikto analīžu rezultāti, dodoties pie ārsta, paņemiet tos līdzi.
Ja Jums ir alerģija uz kādu kosmetikas produktu vai medikamentu, paņemiet līdzi arī tos.

 

Svarīgi!

Nekādā gadījumā nedrīkst pārāk zemu novērtēt potenciālo alerģijas bīstamību. Bieži vien ieilgušas alerģiskas iesnas var izraisīt bronhiālās astmas attīstību. Mēs visi esam redzējuši vai dzirdējuši, ka dažiem cilvēkiem pēc bišu kodieniem, olu, lazdu, riekstu un citu produktu lietošanas pārtikā radušās smagas vai pat dzīvībai bīstamas alerģiskas reakcijas. Alerģijas ārstēšanas pamatā ir tās simptomu izpausmes samazināšana, paaugstinātas jutības cēloņu noteikšana vai specifisko toksīnu, uz kuriem pacienta imūnā sistēma reaģē ārkārtīgi aktīvi, atklāšanu.

Esiet veseli!

Куки